top of page

Investicijos į darbuotojų mokymus: 6 naudos organizacijai

Šiandienos sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje daugelis įmonių susiduria su dilema: ar investicijos į darbuotojų mokymus ir tobulinimą atsipirks, ar pinigus verčiau nukreipti į kitas sritis. Finansų ir HR departamentų dvikovoje neretai kyla klausimas, ar tokios investicijos atneš norimą grąžą, ar taps tik dar viena sąnaudų eilute.


Ar prisimenate šį anekdotą? Finansų direktorius klausia personalo vadovą, kas bus, jei mes išleisime daug pinigų ir apmokysime darbuotojus, o jie išeis. Personalo vadovas jam atsako: „O kas bus, jei mes jų nepamokinsime, ir jie liks?“


Panašūs pokalbiai organizacijose vyksta nuolat. Tai iš tiesų - sunkūs klausimai. Resursai organizacijose visada bus riboti ir reikės gerų debatų, norint tuos resursus (pinigus) nukreipti organizacijai naudingiausia linkme. Investicijos į mokymus atneša daug naudų, tad investuoti tikrai verta. Taigi šiame straipsnyje apžvelgsime visas naudas, kurių organizacijos gali tikėtis investuodamos į mokymus. Jų galime išskirti šešias:


  1. Gerina naujų darbuotojų pritraukimą


Investicijos į darbuotojų mokymus gerina darbdavio įvaizdį. Tai padeda pritraukti naujus darbuotojus ir pristatyti save kaip gerą darbovietę, kurioje yra įdomu ir prasminga dirbti. Organizacijos, kurios investuoja į savo darbuotojus, dažniausiai laikomos patrauklesnėmis darbo rinkoje. Pavyzdžiui, „Amazon“ užsakymu atlikta 2021 m. „Gallup“ apklausa parodė, kad 66 procentai JAV 18–24 metų darbuotojų naujų įgūdžių mokymąsi įvertino kaip trečią svarbiausią privilegiją vertinant naujas darbo galimybes. Tyrimas taip pat parodė, kad 48% darbuotojų svarstytų darbo keitimą dėl geresnių mokymosi darbe galimybių. Daugiau šį tyrimą galite skaityti čia.


  1. Didina Darbuotojų Išlaikymą ir Motyvaciją


Yra atlikta daugybė tyrimų, kurie parodė, kad žmonės lieka ilgiau vienoje įmonėje, jei jaučia, kad jie auga profesiškai, t.y. kažką išmoksta, įgauna naujų žinių ir įgūdžių arba patirties, kurios iki šiol neturėjo. Mokymų programos padeda darbuotojams jaustis vertinamiems ir įtrauktiems į organizacijos veiklą. Pagal Linkedin tyrimą, 2018 m. net 94% darbuotojų teigė, kad jie liktų ilgesnį laiką įmonėje, jei ši investuotų į jų karjeros vystymą.


  1. Didina veiklos efektyvumą


Mokymai padidina veiklos efektyvumą, ypač tais atvejais, kai kalbame apie naujų darbuotojų samdymą, esamų darbuotojų įtraukimą į naujas pareigas (time to production) bei besikartojančių probleminių situacijų sprendimą (plačiau apie tai jau rašiau . Gerai apmokyti darbuotojai gali atlikti savo pareigas efektyviau ir su mažesne klaidų tikimybe, todėl organizacija gali sutaupyti laiko ir pinigų.


  1. Užtikrina talentų pamainumą


Mokymai leidžia ruošti jūsų kertinių talentų ir vadovų pamainą. Pamainumo užtikrinimas dažnai lieka neįvardinta mokymų nauda, tačiau šią naudą netgi lengva įvertinti pinigais. Vieno darbuotojo pakeitimas, neturint jam pamainos, gali kainuoti iki 200 % jo metinio atlyginimo (šaltinis SHRM) . Ši kaina susideda iš naujo darbuotojo paieškos, atrankos, mokymo ir laiko, kurį naujokas praleidžia, kol pasiekia visišką produktyvumą.


  1. Skatina inovacijas


Absoliučiai visi darbuotojai gali būti labiau išradingi ir inovatyviai mąstantys, negu yra dabar. Mokymai yra paprasčiausias kelias sistemingai treniruoti inovatyvų mąstymo būdą organizacijose. Tyrimai rodo, kad organizacijos, kurios investuoja į mokymus, yra linkusios kurti daugiau inovacijų ir pasiekti didesnį augimą.


  1. Padeda pasiruošti ateičiai


Pokyčiai, kurie vyksta technologijos srityje bei veiklos skaitmenizacijoje, reikalauja naujų kompetencijų, naujo supratimo, naujo mąstymo, greičio, prisitaikymo ir pokyčių vadybos. Investicijos į darbuotojų mokymus tikrai atsiperka. Mokymai ruošia ateičiai netiesiogiai, sistemingai treniruodami gebėjimą įsisavinti naujus įgūdžius ir nebijoti naujienų. Technologinės pažangos tempas verčia įmones nuolat atnaujinti savo darbuotojų įgūdžius, kad jos išliktų konkurencingos.


Apibendrinant, investicijos į darbuotojų mokymus yra daugiau nei tik sąnaudų eilutė įmonės biudžete. Tai yra strateginė priemonė, padedanti pritraukti ir išlaikyti talentingus darbuotojus, didinti jų motyvaciją ir veiklos efektyvumą bei skatinti inovacijas. Tokios investicijos tampa ne prabangia karieta, kuri atsitinka augant organizacijai, bet arkliu – visos organizacijos augimo varikliu - vedančiu ją  į priekį. Kviečiu skaityti daugiau apie dažniausiai pasitaikančias mokymų klaidas, dėl kurių mokymai neveikia. Norint sukurti nuolat besimokančią organizaciją, būtina sistemingai investuoti į darbuotojų tobulėjimą ir mokymosi kultūros kūrimą (plačiau apie mokymosi kultūrą galite skaityti čia).


Pabaigai, pagalvokime, kaip šiandien galime gerinti savo darbuotojų kompetencijas ir taip stiprinti visą organizaciją. Investicijos į mokymus yra vienas iš geriausių būdų pasiekti ilgalaikį organizacijos augimą ir sėkmę.


Šaltiniai:

留言


bottom of page